جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   21    
عضو بر خط:   0    
امروز:   13880    
دیروز:   21552    
مجموعا:   103335678    

 اخبار  | سیستان و بلوچستان  
 شماره مطلب: 1053071178 | 08:23 سه شنبه 01 مرداد 1398                                                                                                                 
واکنش وزارت نيرو نسبت به حمله گاندو به دختر بچه سيستاني
وزارت نیرو در واکنش به انتشار خبر حمله گاندو (تمساح پوزه کوتاه) به دختر بچه ۱۰ ساله در شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد: همه ۹ روستای واقع در منطقه کشاری دارای شبکه آبرسانی بوده و آب آشامیدنی آنها از طریق مجتمع آبرسانی روستایی تامین می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، در پی انتشار خبر حمله گاندو به دختر بچه روستایی اهل سیستان و بلوچستان، روابط عمومی آب و فاضلاب روستایی این استان ضمن اظهار هم‌دردی از وقوع حادثه، توضیحی را در این باره ارائه کرد.

در این جوابیه آمده است: تعداد ۹ روستای منطقه کشاری در قالب یک مجتمع آبرسانی روستایی واقع در هفت کیلومتری روستای مولا آباد (چاه) با ۲۲۷ خانوار و ۸۵ اشتراک تأمین آب می‌شوند.

 در سال‌های قبل همه خطوط عملیات اجرایی شامل خطوط انتقال و شبکه توزیع و همچنین سامانه کلریناتور جهت بهداشتی کردن آب مورد نیاز احداث شده و هم اکنون همه تاسیسات موردنیاز جهت آبرسانی به روستاهای مجتمع مذکور در مدار بهره‌برداری بوده و مردم منطقه از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند هستند.

 با وجود تاسیسات آب آشامیدنی برای همه مجتمع کشاری، برخی از ساکنان نسبت به دریافت اشتراک آب اقدام نکرده و آب شرب مورد نیاز آنها از طریق آبرسانی سیار تامین می‌شود که درخواست می شود مردم روستاهای مذکور جهت دریافت انشعاب آب به اداره آبفار سرباز مراجعه کنند.

 در حال‌حاضر شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان جهت آبرسانی به ۲۰۲۵ روستا در سطح استان، تعداد ۱۸ مجتمع بزرگ آبرسانی روستایی را با پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد در حال احداث دارد که اجرای آنها در سه سال اخیر افزون‌بر ۴۵۰ میلیارد تومان هزینه در بر داشته است.

 در این راستا می‌توان به مجتمع ۲۶۱ روستایی در دست اجرای تلنگ‌پلان و پیرسهراب شهرستان چابهار و قصرقند با حجم عملیات ۹۰۳ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع، بیش از ۲۱ هزار متر مکعب مخازن ذخیره با اعتبار هزینه شده حدود ۱۷۰ میلیارد تومان و ۶۸ درصد پیشرفت فیزیکی اشاره کرد.

 پروژه آبرسانی ۲۸ روستایی مجتمع بندینی شهرستان کنارک برای جمعیتی حدود هفت هزار نفر از دیگر اقدامات در دست انجام است که با پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۰ درصد دارای حجم عملیاتی شامل ۲۲۵ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع به‌همراه ۲۰۰۰ مترمکعب مخازن ذخیره است که اعتبار هزینه شده آن بیش از ۵۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

 پروژه آبرسانی ۴۱ روستایی غرب و شرق بمپور یکی دیگر از پروژه‌های شاخص اجرا شده در این استان است که بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و حدود ۶۲ هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد. این پروژه دارای حجم عملیاتی شامل ۵۶۷ کیلومتر خطوط انتقال شبکه داخلی و بیش از ۱۱ هزار متر مکعب مخازن ذخیره بوده که اجرای آن تاکنون بیش از ۷۵ میلیارد تومان هزینه در بر داشته است.

 پروژه آبرسانی ۲۱۳ روستایی زیرمجموعه سد پیشین نیز با حجم عملیاتی ۱۴۵۰ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع و ۴۷ هزار متر مکعب مخازن ذخیره در دست اجراست که آب شرب مورد نیاز حدود ۱۴۴ هزار نفر را تامین خواهد کرد. این پروژه در حال‌حاضر با صرف حدود ۱۰ میلیارد تومان هزینه حدود ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و اتمام آن به ۴۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. به منظور تسریع در اجرای این پروژه قرار است در آینده ای نزدیک بخشی از عملیات اجرایی آن از طریق فاینانس اجرایی شود.

 شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سیستان و بلوچستان طی سال‌های اخیر ۵۲۰ پروژه آبرسانی روستایی را در دست اجرا داشته که با این تعداد پروژه سالانه حجم عملیاتی شامل ۸۰۰ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه داخلی و ۲۰ هزار متر مکعب مخازن ذخیره و حدود ۸۰ حلقه چاه آب آشامیدنی حفر کرده و جهت تامین آب شرب جامعه تحت پوشش وارد مدار بهره‌برداری کرده است.

 با مجموعه اقداماتی که طی سالیان گذشته از طریق این شرکت انجام شده شاخص بهره‌مندی جمعیت روستایی استان به ۶۳ درصد رسیده است که تنها طی دو سال اخیر حدود ۲ درصد شاخص مذکور ارتقا یافته است. همچنین در سال گذشته ۷۸۴ کیلومتر عملیات اجرایی لوله‌گذاری، احداث ۲۶ باب مخزن با حجم ۴۱ هزار و ۲۵۰ متر مکعب و ۸۷ حلقه حفر و تجهیز چاه انجام شده است.

 این شرکت تعداد ۲۸ مجتمع شاخص آبرسانی دیگر را نیز در دست مطالعه داشته که از این تعداد ۱۰ مجتمع تکمیل و آماده اجرای تاسیسات است و تعداد ۱۸ مجتمع مطالعاتی باقی‌مانده را نیز در دستور کار دارد.منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
کودکي ديگر در جنوب سيستان و بلوچستان مورد حمله گاندو قرار گرفت
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: کودکی هشت ساله در روستای کهیربن با وجود هشدارهای داده شده به اهالی روستاهای مجاور زیستگاه تمساح به محل زیست آنها نزدیک و مورد حمله گاندو قرار گرفت.
12:19 شنبه 05 مرداد 1398
رنج ها و زيان هاي مالي و جاني بي آبي در بلوچستان
نبود آب و شبکه آبرسانی در روستاهای منطقه بلوچستان همواره زیان های مالی و جانی برای مردم به همراه داشته است بطوریکه در تازه ترین مورد سه دانش آموز روستای کموبازار چابهار هنگام برداشت آب از هوتگ غرق شده و جان خود را از دست دادند.
05:47 یک شنبه 12 خرداد 1398
انتقال دو سر تمساح از روستايي در قصرقند به زيستگاه اصلي
محیط بانان نیکشهری 2 سر تمساح پوزه کوتاه گرفتار در چاه آب را در جنوب سیستان و بلوچستان نجات دادند.
09:20 جمعه 16 آذر 1397
روستاهاي منطقه گردشگري گرگان نيکشهر در انتظار گوشه چشمي مهربان
اهالی ۱۵ روستای گرگان نیکشهر شامل سرخکلوت، نگور، تیتران دن، کتک دن، کاپاران دن، بندگاه دن، رودسران، گورگتان، زهیگ، گریگ، چیل بُن، جگان، آرچنیگ، سکین و کنر می گویند که از امکاناتی نظیر راه و تلفن و برخی از آنها نیز از داشتن برق محروم هستند و مهم اینکه تمامی این روستاها در یک مسیر کوهستانی و حاشیه رودخانه‌ای واقع شده‌اند.
11:40 پنجشنبه 03 مرداد 1398
ارايه خدمات دندانپزشکي به 500 نفر در روستاهاي دورافتاده
مسئول گروه جهادی راهیان شهادت با اشاره به اعزام این گروه برای ارایه خدمات عمرانی، پزشکی، اشتغالزایی، کشاورزی، فرهنگی و آموزشی در مناطق دورافتاده گفت: گروه جهادی راهیان شهادت در ادامه فعالیت های جهادی خود نوروز 98 به روستاهای سیستان و بلوچستان اعزام و علاوه بر فعالیت های مختلف عمرانی به 500 نفر خدمات دندانپزشکی رایگان ارائه دادند.
08:08 سه شنبه 17 اردیبهشت 1398
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی